Березнівський район, Рівненська область

Особливості діяльності Березнівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області під час карантину.

Уряд нашої країни продовжив загальнодержавний карантин, та персонал органів пробації як частина системи правосуддя продовжує нести службу в інтересах держави та кожного громадянина, виконуючи свої обов’язки та функції. Працівники працюють в умовах підвищеного ризику, адже щодня контактують із різними людьми.

Заходи контролю за поведінкою суб’єктів пробації Березнівського районного сектору здійснюються з урахуванням карантинних обмежень та пов’язаних з ними об’єктивних обставин, дотриманням заходів безпеки та профілактики щодо розповсюдження вірусу. Реєстрація суб’єктів пробації здійснюється з урахуванням можливостей дістатися до підрозділу пробації. Допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи інших засобів зв'язку з використанням можливостей Інтернету.

Усім відвідувачам, та клієнтам пробації в телефонному режимі, працівники сектору постійно здійснюють роз’яснювальні бесіди, направлені на виконання заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню епідемії та пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, та закликають під час карантину, дотримуватись рекомендацій МОЗ України, щодо запобіжних заходів від інфікування коронавірусом. Та наголошують, що в першу чергу, потрібно мінімізувати соціальні контакти, не відвідувати місць масового скупчення людей, дотримуватись санітарно-гігієнічних норм, перебувати в громадських місцях в масці чи респіраторі. Якщо виникла потреба відвідати під час карантину якесь громадське місце, обов’язково дотримуватись дистанції з оточуючими не меншу за 1.5 метра. Найбільш ефективний спосіб не заразитися – дотримуватися режиму самоізоляції. При появі перших симптомів респіраторних захворювань одразу телефонувати сімейному лікарю.

Також попереджені про те, що в разі порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм, передбачена відповідальність згідно Кодексу про адміністративні правопорушення, а в разі порушення санітарних правил і норм, які призвели до поширення захворювання, кримінальна відповідальність, згідно Кримінального Кодексу України.

Звісно виникають складнощі із забезпеченням персоналу та суб’єктів пробації засобами захисту, але у вирішенні даного питання допомагають місцеві органи влади. Така підтримка й допомога у забезпеченні засобами захисту працівників та клієнтів пробації є надзвичайно важливою для повноцінної роботи підрозділу  пробації.

Персонал Березнівського районного сектору висловлює  вдячність представникам органів місцевого самоврядування за підтримку та надання необхідних засобів захисту.

Начальник Березнівського РС                                                                             Михайло ЛЕЙЧЕНКО