Березнівський район, Рівненська область

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ-КОРИСТЬ СУСПІЛЬСТВУ!

У Чернівцях проводять тендери з прибирання » Новини Чернівці: Інформаційний  портал «Молодий буковинець»

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ-КОРИСТЬ СУСПІЛЬСТВУ!

Поняття покарання за вчинення злочину визначено в Кримінальному кодексі України і означає «захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого». Іншими словами, покаранням в даному випадку є примусове зобов’язання винної у вчиненні злочину особи зазнати певних негативних наслідків.

Одним з основних видів покарання є покарання у виді громадських робіт. За статтею 56 Кримінального кодексу України сутність громадських робіт полягає в тому, що засуджений у вільний від роботи або навчання час безоплатно працює на суспільно-корисних роботах.

Березнівський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області, плідно співпрацює із органами місцевого самоврядування Березнівського району в результаті чого особи, які засуджені до покарання у виді громадських робіт, працюють на визначених об'єктах, які визначають органи місцевого самоврядування залежно від потреб регіону. Це може бути прибирання вулиць, скверів, парків, майданів, висаджування дерев і квітів, ремонтування і фарбування будівель, спортивних і дитячих майданчиків, благоустрій населених пунктів, інші дрібні будівельні роботи, тобто виконання необхідних для міста, селища, району повсякденних справ, за умови, що вони не пов’язані зі шкідливими умовами праці та ризиком для життя і здоров’я. Безоплатність громадських робіт означає, що за їх виконання засуджений не одержує винагороди, компенсуючи своєю працею заподіяну державі шкоду. Виконують цей вид покарання уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засудженого. Виконання покарання у виді громадських робіт регулюється Кримінально-виконавчим кодексом України (статті 36-40), а також наказом Міністерства юстиції України № 272/5 від 29.01.2019 «Про затвердження Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі».

Начальник Березнівського РС

філії Державної установи

«Центр пробації» у Рівненській області                                                             Михайло ЛЕЙЧЕНКО