Березнівський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області інформує

Дата: 11.12.2020 09:30

Березнівським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області проведено захід до Всеукраїнського Тижня права.

В рамках Всеукраїнського Тижня права, Березнівським РС філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області організовано перегляд та обговорення актуальних кінострічок у рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays». Учасниками перегляду стали підоблікові суб'єкти пробації Березнівського РС. Підоблікові переглянули документальний фільм «Лізо, ходи додому!» литовської режисерки Оксани Бурої. Головна героїня фільму маленька Ліза, постійно кудись тікає. Її життя похмуре та жорстоке, тому вона шукає прихистку у природи, де в неї свій світ - там панують ігри, музика і магія. В неї настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Присутні мали можливість усвідомити жах ситуації, сприйняття дитиною дорослого світу.

Також було переглянуто фільм польського режисера Яцека Блавут «Народжений померти». Це історія ув'язненого-рецидивіста Роберта, який в рамках програми «Дует», що була реалізована за ініціативою Краківської в'язнимці і Будинку соціальної допомоги, працює в центрі з розумово відсталими дітьми. Присутні протягом фільму спостерігали, як змінюється Роберт, чи то його так змінюють діти з проблемами розвитку. Після перегляду фільму відбулося обговорення проблематики, яку підіймає фільм. Даний фільм про зміни в людині, про те, як зароджуються і міцнішають почуття.

Метою даного заходу було сприяти активізації діалогу про права людини, права дитини, права людей з фізичними і ментальними вадами та людську гідність в українському суспільстві.