До уваги депутатів Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області восьмого скликання

Дата: 11.02.2021 12:35

У відповідь на звернення депутатів Березнівської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо невідкладного розгляду та підтримки проектів законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кеш-бек» №№ 3853-1, 3853-2 та проєкту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» № 3993, схваленого рішенням Березнівської міської ради від 07.12.2020 № 13 «Про звернення депутатів Березнівської міської ради щодо підтримки проектів законів України №№ 3853-1, 3853-2, 3993» 09 лютого 2021 року до Березнівської міської ради надійшла відповідь Міністерства фінансів України від 26.01.2021 № 11110-09-6/2199 щодо розгляду звернень, в якій зазначено наступне:

«Міністерство фінансів України відповідно до листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.12.2020 № 43017/0/2-20 розглянуло звернення Радехівської міської ради Львівської області від 15.12.2020 № 1591, виконавчого комітету Вінницької міської ради від 16.12.2020 № КО-01-139899/10010, Березнівської міської ради Рівненської області від 15.12.2020 № 1388 щодо підтримки законодавчих ініціатив, спрямованих на запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО), а також скасування механізму «кеш - бек», і в межах компетенції повідомляє.

З приводу порушених питань зазначаємо, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 01.12.2020 № 1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон № 1017), яким передбачено:

- відтермінування до 01.01.2022 норм щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп;

- суттєве скорочення переліку видів діяльності, при провадженні яких застосування РРО та/або ПРРО стане обовязковим з 01.01.2021, зокрема, з нього виключено роздрібну торгівлю вживаними товарами, реалізацію товарів через мережу Інтернет, діяльність ресторанів, кафе, готелів, туристичних агенств, реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспорту;

- збільшення лімітів доходів платників єдиного податку та їх «привязка» до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

- скасування норм щодо застосування механізму «кешбек».