Мобільні команди психіатричної допомоги з липня почнуть працювати в Україні

Дата: 08.04.2021 15:09

З липня в Україні розпочнуть працювати мобільні команди з надання психіатричної допомоги.

Як повідомила прес-служба Національної служби здоров’я, за роботу однієї такої команди НСЗУ платитиме медичному закладу 50 тис. 535 грн на місяць.

Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію, або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.

Безоплатними для пацієнтів будуть такі медичні послуги:

психіатричний огляд та допомога, розробка індивідуального плану лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника, проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці, контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки могтимуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, заклад має відповідати певним вимогам. Насамперед, мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю “Психіатрія” або “Дитяча психіатрія”.

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку:

• лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий;
  • лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог;
  • медична сестра;
  • фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Також цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією, матимуть змогу отримувати у рамках Державної програми реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких захворювань як ПТСР, шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 року.

Усі ці лікарські засоби призначатимуться винятково лікарями спеціалізованої ланки медичної допомоги. Видаватимуться лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.