Правила поведінки громадян у пожежонебезпечний період

Дата: 15.06.2021 15:28

Правила поведінки громадян у пожежонебезпечний період

Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• Розведення багать у лісі.

• Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

• Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.

• Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

• Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

• Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

• Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах штраф від 1530 до 4590 гривень.

Водночас унаслідок знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або виникнення лісової пожежі штрафи до 15300 гривень.

За випалювання на сільськогосподарських землях, у смугах відводу автомобільних доріг, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це пожежно-рятувальну службу за тел. 101 або місцеві органи влади, поліцію.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

ПОПЕРЕДИТИ ПОЖЕЖУ НАБАГАТО ПРОСТІШЕ, НІЖ ЗАГАСИТИ!