Пам'ятка населенню. Сильний вітер, включаючи шквали та смерчі

Дата: 05.07.2021 12:07

Пам'ятка населенню

Сильний вітер, включаючи шквали та смерчі

Дії при загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження:

• Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

• Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.

• Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.

• Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), машину поставте у гараж.

• Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми.

• Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори.

• Навчіть дітей, як діяти під час стихійного лиха.

• Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю.

• Худобу поставте у капітальному хліві, двері та ворота міцно зачиніть.

Дії під час стихійного лиха:

• Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам.

• Закрийте вікна та відійдіть від них подалі.

• Загасіть вогонь у грубах, вимкніть електро- та газо- постачання.

• Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію.

• Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.

• Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.

• Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.

• Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.

• Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об'єктів та дерев.

Дії після стихійного лиха:

• Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті лиха, оцініть ситуацію. Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.

• Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання. Обов'язково кип'ятіть питну воду.

• Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу. Перевірте, чи не існує загрози пожежі. При необхідності сповістіть пожежну охорону. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку

• Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, обірваних дротів від ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.

• Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів та іншого. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.