A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Державні гарантії суб'єктам одноразового (спеціального) добровільного декларування

Дата: 21.09.2021 09:36
Кількість переглядів: 269

 

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що з 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Відповідно до пунктів 13 – 17 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі ПКУ) суб'єктам одноразового (спеціального) добровільного декларування передбачено державні гарантії. Так:

  - не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ;

- одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах;

-   відомості, що містяться у відповідних одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду;

-   одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку (виявлення арифметичних та логічних помилок). Отже, податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутності фіскальної складової;

-   звільнення від сплати військового збору.

Крім того, до декларанта, який сплатив у повному обсязі суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у встановлених порядку, строки та розмірі, не можуть:

- застосовуватися заходи забезпечення кримінального провадження, застосовуватися запобіжні заходи та вчинятися слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні у зв'язку з придбанням (формуванням джерел придбання), створенням, одержанням, використанням зазначених в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації активів за будь-який період до 01 січня 2021 року;

- розпочинатися провадження у справах про адміністративні правопорушення за порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Зверніть увагу, що відповідно до пункту 12 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в Декларації, у встановлений підрозділом 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ строк, така Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальності, передбачені підрозділом 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

 

Більше 9 млн грн податку на доходи фізичних осіб повернуто жителям Рівненщини за рахунок податкової знижки

 

Протягом січня – серпня 2021 року на Рівненщині  майже 3,5 тисяч громадян  задекларували право на податкову знижку. Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена платниками податків до повернення, становить 9,5 млн гривень.  Про це повідомила заступник начальника податкової служби області Надія Друзюк. 

Більшість наших краян (67%) подали декларації для отримання податкової знижки в зв'язку з понесеними витратами на навчання. Також на Рівненщині декларанти заявляли про сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, про витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла чи іпотечне кредитування, а також про витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій.

Протягом поточного року вже 3,3 тисячам краян  з бюджету повернуто 9,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Звертаємо увагу, що останній день подання річної декларації про майновий стан і доходи для громадян, які мають право на податкову знижку – 31 грудня 2021 року (включно).

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора