A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Чи сплачують багатодітні сім'ї  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Дата: 26.10.2021 08:49
Кількість переглядів: 191

 

 

Чи сплачують багатодітні сім'ї  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

 

Об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним (прийомним) сім'ям, у яких виховується п'ять та більше дітей, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це передбачено нормами ст. 266 Податкового кодексу.

Для того, щоб скористатися пільгою, платнику податків необхідно подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою документи, що підтверджують відповідний статус, зокрема:

- посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї;

- договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім'ї.

Нагадаємо, що кожен платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, зокрема щодо права на користування пільгою зі сплати податку.

 

Запитували-відповідаємо

Якщо у власності квартира понад 120 кв.м. Чи варто скористатися правом на податкову амністію?

 

В ГУ ДПС у Рівненській області  роз'яснюють, що податкова амністія – це  можливість  для людини підтвердити легальність своїх статків. Тому, об'єкти нерухомого майна, які знаходяться на території України, і придбані за кошти, що були попередньо оподатковані, не підлягають одноразовому добровільному декларуванню. Тобто, площа житла немає значення, якщо з коштів, за які воно було придбано, сплачено усі податкові зобов'язання. Також не має потреби декларувати ту нерухомість, яка отримана у спадок чи як подарунок від родичів І-ІІ ступеня спорідненості. Однак, якщо платник не може надати докази законності ресурсів на придбання квартири, а її площа перевищила 120 кв.м., в такому випадку він може скористатися правом податкової амністії. Дана можливість передбачена нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-Х "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету". Амністувати можна лише активи, які були придбані до 1 січня 2021 року.

Фізичній особі, яка виявила бажання скористатися податковою амністією, необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету після проходження електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Після подання декларації впродовж 30 календарних днів декларант повинен сплатити одноразовий збір. Ставка збору для об'єктів нерухомості, зареєстрованих на території України, становить 5 відсотків. Якщо у декларанта немає змогу сплатити збір одним платежем, він може скористатися розстроченням платежу на 3 роки, але ставка збору в такому випадку буде вищою – 6 відсотків. Базу оподаткування декларант визначає самостійно – це можуть бути фактично понесені витрати на придбання квартири або ж її  вартість.


 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора