27 листопада 2021 року в нашій державі відзначається День пам’яті жертв голодоморів в Україні

Дата: 25.11.2021 12:59

27 листопада 2021 року в нашій державі відзначається

День пам’яті жертв голодоморів в Україні

Багатовікова історія України – це літопис життя народу-великомученика. Майже кожне її століття позначене голодними роками, епідеміями, спустошливими війнами, чужоземними навалами. Та такої страшної трагедії, яку пережив у 30 роках наш народ, не знав, мабуть, жоден народ в історії людства. Українці схиляють голови, перед трагічною сторінкою свого життя.

Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений Голодомор 1932-1933 років. Штучний голод забрав від 7 до 10 млн. життів українців.

Це був злочин, свідомо спрямований на фізичне винищення українського селянства. Масове голодування почалося ще у грудні 1931 року і тривало до вересня 1933 року. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару.

Моторошний парадокс: вмирали на всеплодючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, всіяних житом і пшеницею, на дбайливо доглянутих городах з рясним врожаєм. Чому вмирали? Бо в людей забрали все. Все до останнього колоска, до останньої зернинки.

Ні не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 чоловік на хв., 25 тис. щодня. Україна втратила майже чверть свого населення.

Тож, схилімося в скорботному доземному поклоні перед пам’яттю жертв страшного голодомору і нехай мертві не судять нас живих за черствість душ. І нехай навіть запізнілими дзвонами, але покличемо мільйони людських душ, щоб вписати їх в історію пам’яті. Бо пам'ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни.