БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Дата: 28.12.2021 11:41

БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, під час яких стрімко зростає кількість пожеж, що виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, піротехнічними виробами  та встановленні ялинок.

І тому, щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно  дотримуватись таких правил:

• Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних систем, електроприладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит та ін.
  • При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які сертифіковані і мають протипожежний захист.
  • Розмістити лісову красуню необхідно на стійкій основі: підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше 50 см від систем опалення, аудіо-, відеотехніки.
  • Іграшки та гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях і закріплювати на гілках ялинки рівномірно і надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі або травмування.
  • Під'єднуючи гірлянди, необхідно обов'язково перевіряти справність електричного проводу, його ізоляцію. Підключення до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань.
  • Забороняється  прикрашати ялинку паперовими та іншими легкозаймистими іграшками, ватою, марлею.
  • Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику та ін.).
  • Якщо ж ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочіть їх у воді й накрийте ялинку або просто залийте її водою. Негайно викличте службу порятунку за номером „101”.

Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.