A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Дата: 28.12.2021 11:41
Кількість переглядів: 221

 

 

 

БЕЗПЕЧНА НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

 

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, під час яких стрімко зростає кількість пожеж, що виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, піротехнічними виробами  та встановленні ялинок.

І тому, щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно  дотримуватись таких правил:

  • Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних систем, електроприладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит та ін.
  • При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які сертифіковані і мають протипожежний захист.
  • Розмістити лісову красуню необхідно на стійкій основі: підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше 50 см від систем опалення, аудіо-, відеотехніки.
  • Іграшки та гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях і закріплювати на гілках ялинки рівномірно і надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі або травмування.
  • Під'єднуючи гірлянди, необхідно обов'язково перевіряти справність електричного проводу, його ізоляцію. Підключення до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з'єднань.
  • Забороняється  прикрашати ялинку паперовими та іншими легкозаймистими іграшками, ватою, марлею.
  • Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б'ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику та ін.).
  • Якщо ж ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочіть їх у воді й накрийте ялинку або просто залийте її водою. Негайно викличте службу порятунку за номером „101”.

 

Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора