Ліків від хвороби немає: що треба знати про поліомієліт?

Дата: 05.01.2022 09:55

Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба. Вона може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин усім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям.

Поліовірус поширюється непомітно і швидко через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив дихальні м’язи.

Ліків проти хвороби не існує. Єдиним захистом є вакцинація. В Україні вакцину від поліомієліту можна отримати у державних медичних закладах безоплатно. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

Якщо у вашої дитини пропущене щеплення, будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря. Разом із ним складіть графік вакцинації та надолужте ті дози, що пропустили.