Інформація щодо забезпечення населення скрапленим газом для побутових потреб

Дата: 03.02.2022 10:04

Інформація щодо забезпечення населення скрапленим газом для побутових потреб

До Березнівської міської ради впродовж минулого 2021 та поточного 2022 років звертаються жителі громади з приводу припинення з  жовтня 2020 року постачання скрапленого газу для населення, яке здійснювало дочірнє підприємство «Пропан» Житомирської області.

У зв’язку з цим 04 серпня 2021 року Березнівська міська рада звернулась листом до даного підприємства з проханням проінформувати про причини припинення постачання скрапленого газу для населення та перспективи його відновлення.

Листом від 05 серпня 2021 року дочірнє підприємство «Пропан» надало інформацію про те, що не відбувається забезпечення населення регіонів скрапленим газом за пільговими цінами у зв’язку з непроведенням спеціалізованих аукціонів з продажу  скрапленого газу для побутових потреб населення.

Проблема постачання скрапленого газу виникла з наступної причини. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» №570 від 16 жовтня 2014, закупівля підприємствами об’ємів скрапленого газу для подальшої реалізації населенню відбувається на спеціалізованих аукціонах з купівлі - продажу скрапленого газу, який проводиться щомісяця.

До складу аукціонного комітету відповідно до пункту 5 цієї постанови Кабінету Міністрів України включаються по чотири представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України й Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Персональний склад аукціонного комітету затверджується спільним наказом.

З вересня 2019 року сеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення не проводився. Тому дочірнє підприємство «Пропан», яке реалізовувало скраплений газ на території Березнівської міської ради , не має можливості здійснити закупівлю необхідних обсягів скрапленого газу.

Виконавчий комітет  Березнівської міської ради