ПРИПИНІТЬ ВИПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ

Дата: 15.04.2022 15:01

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають на території міської ради дедалі загрозливіших масштабів. Як тільки запанувала тепла суха погода,  люди активно розпочали впорядкування городів, паїв і прибудинкових територій, намагаючись позбутися торішнього опалого листя та сухої трави найменш трудомістким способом – спалюванням.

Найбільш дошкульного удару зазнають екологія, фауна та флора рідного краю і, попри неодноразові застереження, постійно знаходяться несвідомі громадяни, які проводять «зачистку» своєї землі саме спалюванням. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо. Взяти хоча б той аргумент, що пожежні автомобілі, які сьогодні мчать на виклики, гасять траву за кошти платників податків. Тобто за наші з вами кревні гроші.

Не слід забувати, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладання штрафу.

• За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн. для громадян, від 15300 грн. до 21420 грн. на посадових осіб.
  • За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.
  • 3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст.113 “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення.