Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 27.05.2022 14:42

Запитували-відповідаємо: фізична особа надає житло в оренду - чи потрібно реєструватись підприємцем?

В ГУ ДПС у Рівненській роз'яснюють, що здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

Якщо громадянин, не є підприємцем та отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу він особою, відповідальною за повноту і своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету. Відтак, така особа за результатами звітного податкового року зобов'язана до 1 травня року, що настає за звітним подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси  декларацію про майновий стан і доходи, в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов'язання (податок на доходи фізичних осіб – 18 % та військовий збір – 1,5%).

Звертаємо увагу, що у березні 2022 року до Податкового кодексу внесено зміни, відповідно до яких на період воєнного стану у випадку неможливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок платників податків зобов'язано виконати такий обов'язок протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. При цьому їх звільнено від відповідальності за недотримання термінів подання звітності та сплати податків та зборів.

У разі, якщо фізична особа має у власності декілька квартир, які здає в оренду на постійній основі, то така фізична особа зобов'язана зареєструватися суб'єктом господарської діяльності і сплачувати податки відповідно до обраної системи оподаткування.

Якщо платник податків, зареєстрований фізичною особою – підприємцем, здійснює декілька видів діяльності, одним з яких є надання житла в оренду, то до загального доходу включаються усі доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, та оподатковуються залежно від системи оподаткування на якій перебуває підприємець.

Про послуги Контакт-центру ДПС та порядок їх отримання платниками податків

В ГУ ДПС у Рівненській звертають увагу платників податків, що  Контакт-центр ДПС  надає суб'єктам господарювання та громадянам (далі – абоненти) інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, а також щодо роботи кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС.

Відповіді надаються за визначенням абонента: телефоном, факсом, електронною поштою.

Також Контакт-центр приймає:

- звернення заявників на сервіс «Пульс»;

- усні звернення громадян відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями;

- інформацію фізичних та юридичних осіб про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади» зі змінами та доповненнями;

- повідомлення від працівників ДПС та її територіальних органів про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (із змінами та доповненнями), вчинені іншими працівниками ДПС та її територіальних органів.

Детальніше ознайомитись з роботою Контакт-центру можна за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/main/index/contact/ .