Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 08.06.2022 14:55

Закон України №2260: відновлено камеральні та документальні перевірки податкової звітності

ГУ ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України № 2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі Закон №2260) передбачено відновлення камеральних та документальних перевірок податкової звітності та визначення строків та порядку їх проведення та відновлення відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

При цьому суми ПДВ, включені до складу податкового кредиту при здійсненні операцій з придбання товарів, які у подальшому були знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного стану, не включаються до обрахунку суми бюджетного відшкодування, та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до її повного погашення.

Крім того, Законом № 2260 виключено норму щодо подання на період дії воєнного, надзвичайного стану платниками податків до контролюючого органу податкових декларацій та інших документів в паперовій формі. Зміни в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, набирають чинності з 02 червня 2022 року.

Зміни в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування з ПДВ, набирають чинності з 2 червня.

Питання легалізації найманої праці, в умовах воєнного стану, не втрачає своєї актуальності

Головне управління ДПС у Рівненській  області нагадує, що кожен роботодавець – фізична чи юридична особа мають дотримуватись норм трудового законодавства та пам'ятати, що  у відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.

Як правило, особа є працівником, якщо:

- ви призначаєте її на посаду з певними обов'язками, визначаєте режим роботи та робочий час;

- ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;

- ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;

- ви платите за процес праці, а не за її результат;

- ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;

- ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.

Трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк; на час виконання певної роботи.

Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу і повідомити Державну податкову службу про прийняття працівника на роботу.

Пам'ятайте:

- повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою;

- це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску;

- повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п'яти працівників) формі;

- надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

В цей складний для України час, через несплату податків та єдиного соціального внеску втрачає держава, а отже, і кожен її громадянин.