A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 05.07.2022 09:46
Кількість переглядів: 110

 

 

Понад 6,4 млрд грн податків надійшло до бюджетів усіх рівнів від платників Рівненщини з початку року

 

За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, протягом шести місяців 2022 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків області сплачено 6 млрд 429 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст надходжень до зведеного бюджету склав майже 860 млн грн, або на 15,4%.

«До державного бюджету зібрано платежів на суму 2 млрд 509 млн грн, збір до бюджетів територіальних громад - 3 млрд 920 млн гривень», - поінформував в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.

Посадовець підкреслив, що в умовах воєнного стану в області зберігається тенденція росту показників сплати податків. Позитивна динаміка збору податкових платежів пов'язана, насамперед, із відповідальною позицією бізнесу Рівненщини.

«Така позиція заслуговує на повагу, оскільки саме своєчасні податкові надходження створюють фінансові умови для ефективної протидії ворогу в умовах військової агресії», - наголошує Владислав Грабовий.

 

Запитували-відповідаємо: що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

 

Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз'яснюють, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року).

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 9-4 Податкового кодексу та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації .

Іншими словами:

1) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це процедура, яка вимагає дій платника податків щодо подачі спеціальної податкової декларації;

2) така процедура є добровільною для платника податків;

3) декларуванню підлягають саме активи (а не доходи!), які належать фізичній особі на праві власності, які розміщені на території України та/або за її межами, але не всі з них, а лише....

активи, одержані (набуті) фізичною особою протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,

та/або активи, які фізична особа не задекларувала в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

4) під податками та зборами, які підлягали сплаті в Україні в момент нарахування (отримання) доходів, слід розуміти податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

5) зазначена норма не визначає часових рамок набуття активів за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори. Тобто передбачається, що порушення податкового законодавства могло статися і у періодах, по яких вже сплив загальний термін позовної давності у 1095 днів з дня подання податкової звітності, визначений пунктом 44.3 статті 44 Кодексу;

6) об'єктом оподаткування спеціальним збором з одноразового добровільного декларування є вартість зазначених активів, визначена в порядку, передбаченому підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу;

7) декларант самостійно визначає суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в спеціальній декларації, за ставками, визначеними підрозділом 9-4 Кодексу. Після подачі декларації сума збору стає узгодженим податковим зобов'язанням, обов'язковим до сплати.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX"

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора