Заготівля ягід чорниці у 2022 році

Дата: 05.07.2022 09:53

Заготівля дикорослих  ягід(чорниці) регулюється рішеннями Рівненської обласної ради:

• від 23.03.2007 № 255 Максимальні норми безоплатного збору громадянами дикорослих трав’яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо;
  • від 23.12.2021 № 469 «Про встановлення ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів»;
  • від 20.05.2022 № 500 «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2022-2023 роки»;
  • від 22.04.2011 № 265 «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів».

Максимальна норма безоплатного  збору громадянами  дикорослих ягід (чорниці) складає 12 кілограм.

На території міської ради господарську діяльність ведуть ДП «Березнівське лісове господарство» та ДП «Соснівське лісове господарство», річний ліміт використання встановлено відповідно 265,5 та 50,0 тонн (згідно додатку до рішення Рівненської обласної ради від 20.05.2022 № 500).

Ставка рентної плати за заготівлю другорядних лісових матеріалів (ягоди чорниці) встановлена 1,2 грн/кг (згідно рішення Рівненської обласної ради від23.12.2021 № 469.

Відповідно до пункту 10  Порядку і умов виділення лімітів  та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 22.04.2011 № 265 передбачено, що «на кожному пункті заготівлі лісових ресурсів (дикорослих ягід) заготівельники зобов’язані вести закупівельні відомості, а також Журнал обліку заготівлі лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою і підписом уповноваженої особи податкового органу по місцю реєстрації». Суб’єкти підприємницької діяльності щоденно протягом сезону заготівлі звітують перед органами місцевого самоврядування про обсяги заготовлених лісових ресурсів і заготівельні ціни у розрізі видів цих ресурсів за попередній день по кожному заготівельному пункту, розташованому на території відповідної ради. Відповідальні особи за заготівлю лісових ресурсів, призначені органом місцевого самоврядування, систематично здійснюють контроль за ходом заготівлі на кожному заготівельному пункті, про що в Журналі робиться запис. Також відповідний запис про проведену перевірку робиться працівниками контролюючих органів відповідно до їх повноважень. Даним порядком також передбачено, що суб’єкти підприємницької діяльності відповідно до статті 168 Податкового кодексу України при закупівлі лісових ресурсів у громадян утримують податок з доходів фізичних осіб та перераховують його в бюджет протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати з обов’язковим відображенням нарахованих, утриманих та перерахованих сум доходів та сум податку з доходів фізичних осіб у податковому розрахунку форми 1-ДФ, який подається щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу до органів державної податкової служби за місцем реєстрації в податковому органі. За заготівлю лісових ресурсів від побічних лісових користувань та другорядних лісових матеріалів суб’єктами господарювання без спеціального дозволу лісова охорона, природоохоронні та правоохоронні органи застосовують штрафні (фінансові) санкції до вказаних суб’єктів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу». Контроль за своєчасністю і повнотою сплати до місцевих бюджетів зборів за спеціальне використання лісових ресурсів покладається на органи державної податкової служби області за місцем адміністративного розташування тимчасових лісокористувачів.

Для контролю за заготівлею ягід розпорядженням міського голови від 30 червня 2022 року № 89 утворено робочу групу з організації контролю за використанням лімітів, заготівлею, справлянням збору за спеціальне використання лісових ресурсів на території Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області.

По чорниці – із лісовими квитками