A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Комфорт» Березнівської міської ради інформує

Дата: 02.11.2022 15:23
Кількість переглядів: 492

 

 

З 01 жовтня 2022 р. набув чинності Публічний договір на вивезення твердих побутових відходів на території сільських населених пунктів Березнівської міської ради, який був опублікований на офіційному сайті Березнівської міської ради.

Від нині кожний власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.

Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями сільських населених пунктів Березнівської міської ради  та КП «КОМФОРТ» укладається договір  про надання  послуги з  вивезення твердих побутових  відходів (ТПВ).

Публічний договір – це дуже поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування,  де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

Наше підприємство надає послугу всім хто її потребує. В процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець,  а оскільки КП «КОМФОРТ» за результатами відкритого конкурсу визначено єдиним надавачем таких послуг в сільських населених пунктах громади,  то виходить, що ми надаємо наші послуги всім без виключення мешканцям і приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачуватимають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків-квитанцій. Громадяни пільгових категорій повинні надати нашому підприємству документи, що підтверджують право на пільгу. Отримувачі субсидій повинні звернутись у відділ  соціального захисту населення.

«У мене немає сміття»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики!

Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів: пакувальну тару, полімерні, пляшки, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо? Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі населених пунктів і щонайстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж сааме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації”. Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, щодо остатнього викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території міської ради, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно. Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще - вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Крім того,  міською радою вже затверджено Правила благоустрою, які забороняють вчиняти подібні дії та уповноважують посадових осіб накладати за подібні порушення штрафи.

 

Тепер про відповідальність громадян

Відсутність сплати згідно Публічного Договору за вивіз та утилізацію сміття з спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями сільських населених пунктів Березнівської міської ради,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних Березнівської міської ради. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оспорити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

Шановні мешканці!

При виникненні будь-яких запитань, наприклад, потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або якщо виникла потреба уточнити іншу інформацію, можете звертатися за телефоном: +38 098 9000 447 у робочі години.

Просимо  мешканців, керівників підприємств, установ та організацій громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту населених пунктів та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

 

Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Комфорт»,  ЄДРПОУ 37753532

34600, м. Березне, вул. Київська, 10а. komfort_berezne@ukr.net, тел. +38 098 9000 447

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора