До відома внутрішньо переміщених осіб щодо фіксації факту пошкодження майна

Дата: 20.04.2022 22:52

Громадяни України, які є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі - особа), з моменту введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, чию домівку зруйнувала війна, можуть подати  інформаційне повідомлення, подане відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 року № 380 “Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”, яке прирівнюється до заяви про надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

Інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія.

Інформаційне повідомлення може бути подане:

1)  самостійно особою засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія);

2)  через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.

Подача інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання або перебування особи.

У разі подання інформаційного повідомлення самостійно через мобільний додаток Порталу Дія необхідно:

встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, або створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію, у тому числі з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу;

заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія.

Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://diia.gov.ua/services/poshkodzhene-majno.

У разі подання інформаційного повідомлення через Центр надання адміністративних послуг або через нотаріуса:

адміністратор  Центру  надання адміністративних  послуг  або  нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:

1) встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);

2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;

3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).

Сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання і підлягає реєстрації та зберіганню на Порталі Дія.

Особа є відповідальною за достовірність наданих в інформаційному повідомленні даних.

Результат та способи отримання результату

Автоматичне повідомлення засобами Порталу Дія про реєстрацію поданого інформаційного повідомлення.

Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника.