Вступна кампанія під час війни: нові умови прийому абітурієнтів до інститутів та університетів

Дата: 09.05.2022 14:29

У Міністерстві освіти і науки України затвердили порядок прийому абітурієнтів у вищі навчальні заклади. Нові умови юстовані.

Так, подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.

Також буде збережена можливість скористатись спеціальними умовами конкурсного відбору для деяких категорій вступників, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.

У новому порядку залишився і творчий конкурс, який, за рішенням закладу, може проводитись у дистанційній формі. Серед нововведень - мотиваційний лист та співбесіда.

Основні етапи вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного)

Реєстрація електронних кабінетів – з 1 липня.

Проведення творчих конкурсів – з 1 до 18 липня (бюджет+контракт), з 9 до 16 серпня (тільки контракт).

Подання заяв для вступу – з 29 липня до:

8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів (які складатимуться з 9 до 16 серпня);

23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, а також творчих конкурсів, які були складені з 1 до 18 липня.

Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 29 серпня.

Підтвердження бажання навчатись на бюджеті – 2 вересня.

Зарахування: на бюджет – 5 вересня, контракт – визначають правилами прийому закладу, але не пізніше 30 вересня.

Вступ до магістратури стане можливим після результатів магістерського тесту навчальної компетентності + фахового іспиту у закладі освіти.

Профільний заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін додав, що для проведення національного мультипредметного тестування сформують основну, додаткову та спеціально організовану сесії. Ті вступники, які з певних причин не зможуть скласти тестування під час основної сесії, зможуть це зробити у наступні сесії.

Сергій Подолін також зазначив, що на Рівненщині завершено набір персоналу на пункти тестування та підготовлені усі аудиторії. Загалом в області очікується 9,4 тисячі одинадцятикласників.