Безпека на воді: правила поводження для дітей

Дата: 08.06.2022 16:21

Літо – найкраща пора для активного сімейного відпочинку. Цього року багато українців змушені були відкласти відпустку за кордоном, втім в Україні теж можна чудово відпочити. Для цього навіть не обов’язково їхати кудись далеко, адже майже біля кожного міста є річки, озера та інші водойми, де можна чудово провести час. Дуже багато дорослих і дітей люблять відпочивати влітку біля води — на озері або біля річки. Й не дивно, адже відпочинок біля водойми — це чудовий спосіб уникнути теплового удару, тому водні процедури допомагають охолодити тіло в літню спеку.

Але разом з тим, вода становить одну з найбільших небезпек для дитини. Маленькі діти особливо схильні до ризику — вони можуть потонути менше ніж в 6 сантиметрах води. Це означає, що утоплення може статися там, де ви найменше цього очікуєте: надувні басейни або навіть канави, наповнені дощовою водою — усе це несе в собі потенційну загрозу для малечі. Завжди уважно стежте за дітьми, коли вони знаходяться у воді або поруч з нею.

Необхідно запам’ятати — діти потребують постійного нагляду під час відпочинку біля води

Правила поводження біля водойми:

1. Будь-який контакт дитини з водою має бути погоджено з дорослими.
  2. Не можна, щоб діти купалися без нагляду, навіть якщо вони вміють плавати. Дуже важливо при цьому, щоб наглядаючий дорослий не боявся води і не перебував під впливом алкоголю.
  3. Категорично забороніть дитині пірнати, якщо вона не вміє плавати.
  4. Не дозволяйте дітям запливати далеко, перепливати водойми.
  5. Не дозволяйте дітям пірнання, не перевіривши попередньо глибину водойми і стан дна.
  6. Категорично забороняйте стрибати в воду в незнайомих місцях і з обривів.
  7. Дитині, яка не вміє плавати, не можна заходити в воду без надувного жилета (кола, нарукавників) і глибше, ніж по пояс.
  8. Будьте дуже обережними з надувними матрацами, човнами, колами. Не дозволяйте дітям користуватися ними самостійно там, де глибоко, вітер, течія, особливо на морі.
  9. Не залишайте дитину одну у ванні або басейні. Пам’ятайте, що за статистикою в басейнах тоне більше дітей, ніж у відкритих водоймах.
  10. Не довіряйте старшим дітям стежити за молодшими під час купання де завгодно (в річці, в басейні, у ванні).

І звичайно, дорослі повинні знати правила безпечного поводження під час відпочинку на воді та вміти допомогти в екстрених ситуаціях.