УВАГА! КАНАЛІЗАЦІЯ – НЕ СМІТТЄПРОВІД!

Дата: 15.06.2022 09:22

Останнім часом каналізаційні мережі Березне стали значно більше засмічуватися твердими побутовими відходами.

Щоденно зі стічними водами у каналізаційну мережу потраплять десятки кілограм сміття, що значно ускладнює роботу мережі: труб, колекторів, обладнання, персоналу каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд. Затори каналізації, через різного виду сміття, дійшли вже до крайнього ступеню – для  їх ліквідації потрібна спецтехніка. Нерідко для ліквідації затору може бути витрачено більше чотирьох годин роботи аварійної бригади та спеціальної техніки.

Все це відбувається тому, що окремі жителі міста часто використовують унітаз в якості смітника. Необхідно пам`ятати, що міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію побутового сміття, тому категорично забороняється викидати в унітаз та раковини:

• залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо;
  • засоби особистої гігієни, підгузки;
  • чайну та кавову заварку;
  • ганчірки, губки для миття посуду;
  • поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів;
  • жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо;
  • використаний наповнювач від котячого туалету;
  • мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо;
  • предмети з пластику, скла, металу;
  • будівельне сміття.

Через затори каналізації може статися вилив нечистот на поверхню, зупинка частини мережі та інші неприємні речі. Миттєво усунути, ці рукотворні несправності, аварійні бригади не можуть.

Працівники підприємства роблять все можливе аби каналізаційні мережі міста працювали безперебійно. Щодня виконуються роботи по очищенню систем водовідведення від сміття.

У разі виникнення несправностей у роботі систем водопостачання та водовідведення потрібно негайно повідомити про це до КП «Березневодоканал» за телефонами: 0979993491, 0979993520.

Давайте поважати себе та користуватися каналізаційною системою міста за призначенням, не перетворюючи її у смітник.

Пам’ятайте головне – каналізація призначена для відведення стоків і рідких відходів від житлових будинків!

КП «Березневодоканал»

Черкасців просять не використовувати унітаз в якості смітника