Чи потрібно буде декларувати кошти, які посадовець збирав на допомогу армії чи постраждалим від війни?

Дата: 08.07.2022 15:36

Після повномасштабного вторгнення рф до України більшість українців активно допомагають армії та людям, які змушені залишити свої домівки через війну.

Звичайно, багато посадовців та членів їх сімей теж залучені до збору коштів на такі потреби. Тому до НАЗК надходять питання: чи потрібно буде декларувати такі кошти?

Відповідаємо — ні, кошти отримані з 24.02.2022, які були перераховані на ваш рахунок чи рахунок члена вашої родини для збору на потреби армії чи осіб постраждалих від війни, не потрібно декларувати. Також не потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Хоча в декларації зазначаються відомості про доходи, які суб’єкт декларування або члени його сім’ї отримали впродовж звітного періоду, отримані для таких цілей кошти не є особистим доходом декларанта та члена його сім’ї, а натомість є проявом єдності та згуртованості Українського народу в боротьбі з рашистськими загарбниками.

Тому такі кошти не підлягають відображенню в декларації та повідомленні про суттєві зміни у майновому стані.

Нагадуємо вам, що подавати декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані можна ще 3 місяці після закінчення воєнних дій.

Більше роз’яснень на час війни можна знайти в Базі знань НАЗК: https://bit.ly/38SdDPr.