Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 21.07.2022 11:15
Кількість переглядів: 511

 

ВНЕСОК ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ РІВНЕНЩИНИ

ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ СКЛАДАЄ ПОНАД 1 МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ ПДВ

Упродовж січня - червня 2022 року платники податків Рівненщини сплатили до державного бюджету 1 мільярд 32,7 мільйона гривень податку на додану вартість, про це повідомив  в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.

Посадовець зазначив, що у загальній сумі доходів державної скарбниці сплата ПДВ склала 41 відсоток. «Збільшення надходжень з податку на додану вартість підтверджує патріотизм та відповідальне ставлення представників бізнес – спільноти області у забезпеченні економічної стабільності держави в умовах воєнного стану», - акцентує Владислав Грабовий. В ГУ ДПС у Рівненській області відзначають, що податкові новації, зокрема можливість переходу на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2 відсотки, полегшить умови ведення бізнесу.  А збільшенню надходжень ПДВ повинна посприяти реєстрація платником ПДВ  нерезидентів - постачальників електронних послуг.

Довідково: на початок липня 2022 року в області зареєстровано 3599 платників ПДВ, серед яких 3123 юридичних осіб та 476 фізичних осіб-підприємців.

ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ З ПДВ

МОЖНА З 8 ДО 18 ГОДИНИ

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує платникам податків, що Законом України від 15.03.2022 року №2120-ІХ внесено зміни до п.69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а саме доповнено п.п.69.18 яким визначено, що  тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.

Таким чином, звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що реєстрація податкових накладних з податку на додану вартість здійснюється у відповідності до умов п.п. 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, а саме  у робочі дні з 8 до 18 години.

Про особливості роботи електронних сервісів можна дізнатись за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576184.html

 

ПОДАТКОВА АМНІСТІЯ: СТРОКИ СПЛАТИ ЗБОРУ З ОДНОРАЗОВОГО

(СПЕЦІАЛЬНОГО)ДОБРОВІЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що добровільне декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної)добровільної декларації (далі – одноразова декларація). У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової декларації; другого платежу – до 1 листопада 2023 року; третього платежу – до 1 листопада 2024 року.

  У разі подання декларантом уточнюючої декларації:

  - якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій декларації, є меншою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої одноразової декларації, повернення надміру сплаченої суми збору здійснюється у порядку, визначеному статтею 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);

  - якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій декларації, є більшою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої одноразової декларації, декларант, який подав відповідну декларацію, зобов’язаний сплатити суму недоплати збору в розмірі такої різниці протягом 30 календарних днів з дати подання уточнюючої декларації.

  У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в одноразовій декларації, у встановлений підрозділом 94 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ строк одноразова декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь