Податкова соціальна пільга надається до кінця року, в якому дитині виповнилось 18 років

Дата: 04.08.2022 14:42

Податкова соціальна пільга надається до кінця року, в якому дитині

виповнилось 18 років

ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму податкової соціальної пільги, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

При цьому платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 % суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, у розрахунку на кожну таку дитину.

Право на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 %  суми пільги, визначеної п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169, має право платник податку який:

є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

утримує дитину з інвалідністю – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Відповідно до п.п.169.3.3 п.169.3 ст.169 ПКУ, податкова соціальна пільга надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років.

В яких випадках розмір нарахованого єдиного соціального внеску може внеску може бути менше мінімального

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що  що відповідно до частини 5 статті 8 Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"   єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 Закону, встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись положеннями Закону №2464  про ЄВ, не застосовується мінімальна зарплата для нарахування єдиного внеску у наступних випадках:

• до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи – базою нарахування єдиного внеску є отриманий дохід незалежно від його розміру;
  • до заробітної плати (доходу) працівника – інваліда, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовується ставка 8,41%;
  • до заробітної плати (доходу) працівників всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де застосовується ставка 5,3%;
  • до заробітної плати (доходу) підприємств та організацій, громадських організацій інвалідів, де застосовується ставка 5,5% (для працюючих інвалідів);
  • якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця;
  • якщо працівник повний місяць перебуває у відпустці без збереження заробітної плати – база нарахування єдиного внеску відсутня;
  • винагород за договорами цивільно-правового характеру;
  • для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці – єдиний внесок у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних визначається після надання листка непрацездатності).

ДПС інформує | Ржищівська міська територіальна громада