A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 09.08.2022 14:19
Кількість переглядів: 114

 

 

Представники малого бізнесу Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів понад 520 млн гривень єдиного податку

 

За сім місяців поточного року малий бізнес Рівненщини сплатив до бюджетів територіальних громад   523,6 млн грн єдиного податку. Приріст до аналогічного періоду минулого року склав 58,1 млн грн, або плюс 13,8 відсотків. Про це повідомила заступник начальника  Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

Значна частина, а це 417,3 млн грн,  або 80% від загальної суми сплаченого єдиного податку   – внесок фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування.

Юрособи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили  73,7 млн грн, а сільськогосподарські товаровиробники (четверта група спрощенців) – 32,5 млн грн єдиного податку.

Своєчасна сплата податків – це не лише внесок в економіку України, а й підтримка нашої армії. Тож, податкова служба Рівненщини просить усіх платників, котрі провадять діяльність, своєчасно перераховувати передбачені законом податки до бюджетів усіх рівнів. 

 

Податкова амністія: чи має право контролюючий орган здійснити податкову перевірку джерела отримання декларантом коштів, за рахунок яких були придбані задекларовані в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації активи?

 

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
При цьому, п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

 

Юридична особа, яка користується пільгою щодо сплати земельного податку,  у разі надання в оренду земельних ділянок чи  окремих будівель повинна сплачувати земельний податок

     
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування встановлюють, зокрема пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Згідно з п. 284.3 ст. 284 ПКУ якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

 У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПКУ).

Отже, юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора