Алгоритм дій населення при сигналі оповіщення «Повітряна тривога»
Із моменту подання сигналу «Повітряна тривога» до початку нападу з повітря може минути лише кілька хвилин. Використайте цей час максимально ефективно.
Сигнал передається через систему централізованого оповіщення, регіональне радіо та телебачення.
Для того щоб почути сигнал «Повітряна тривога» необхідно:
• Встановити на телефоні застосунок «Повітряна тривога».
• підписатися на офіційні джерела інформації:
фейсбук-сторінку чи телеграм-канал начальника обласної військової адміністрації Віталія Коваля (https://t.me/vitalykoval8; https://www.facebook.com/koval8);
фейсбук-сторінку чи телеграм-канал обласної військової адміністрації (https://t.me/ODA_RV; https://www.facebook.com/RivneODA).
Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:
1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги.
2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.
3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.
4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).
5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.
У разі відсутності в радіусі
Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіні, або ванну.
Якщо почули сирени, перебуваючи на роботі:
1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або Інструкцією, діяти за вказівками керівництва.
2. Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).
Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).
Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах.
Після завершення небезпеки штаб дає команду про відміну повітряної тривоги, після неї можна виходити з укриття та повертатися до звичних справ.