Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 20.10.2022 08:15

Платники Рівненщини перерахували до бюджету понад 50 млн грн екологічного податку

Платники Рівненської області, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, протягом дев'яти місяців 2022 року перерахували до бюджетів 50,6 млн грн екологічного податку, що на 9,1 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

З цієї суми 37,5 млн грн спрямовано до держаного бюджету, водночас до місцевих бюджетів надійшло майже 13,1 млн грн екологічного податку.

В Головному управлінні ДПС нагадують, що тимчасово, на період воєнного стану, платників, об'єкти яких зареєстровані на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, звільнено від сплати екологічного податку.

Перелік областей, де проводяться бойові дії, або тимчасово окуповані збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Податкова амністія: що таке одноразове добровільне декларування

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують, що триває одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб, так звана податкова амністія.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною пунктом 3 підрозділу 94 Податкового кодексу України, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій подовжено згідно з Законом України від 15.08.2022 № 2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України»,  та проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Головне управління ДПС  у Рівненській області нагадує, що вимоги про застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування:

• закони не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов'язкової форми обліку товарів (виключенням є торгівля: технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами, ювелірними виробами, підакцизними товарами);
  • за відсутність документів на товар нові штрафи Законом про РРО не запроваджуються, а навпаки внаслідок прийнятих змін скасовано відповідальність за низку несуттєвих порушень порядку проведення розрахунків;
  • кожен суб'єкт господарювання сфери роздрібної торгівлі та громадського харчування веде кількісний облік товарів з метою контролю залишків та наявності повного асортименту товарів, які ним реалізуються.

Програмне забезпечення програмних РРО інтегрується із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури товарів.

Податкова амністія: що таке одноразове добровільне декларування