Новий сервіс від НАЗК: тест на виявлення конфлікту інтересів стане орієнтиром для посадовців

Дата: 02.11.2022 14:32

Конфлікт інтересів лежить в основі всіх корупційних злочинів та більшості корупційних правопорушень.

У публічних службовців іноді виникають сумніви щодо наявності чи відсутності у них конфлікту інтересів. Це ж питання виникає і у громадян щодо таких службовців.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прагне, аби вимоги законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів були зрозумілими для посадовців та всіх громадян, що допоможе зменшити кількість корупційних правопорушень.

Тому НАЗК розробило тест для визначення наявності/відсутності конфлікту інтересів.

Інтерактивний тест допоможе публічним службовцям оперативно розібратися у багатьох типових проблемних ситуаціях та вчасно ідентифікувати конфлікт інтересів.

Звісно ж, тест не дасть відповіді на всі питання, але стане орієнтиром для посадовців, як визначити у себе наявність конфлікту інтересів.

Під час проходження тесту можна скористатися примітками, у яких наведено пояснення термінів, а також переглянути приклади.

Якщо тест покаже, що конфлікт інтересів наявний – наведено алгоритм дій, які необхідно зробити, щоб не допустити корупційного правопорушення.

Тест розміщений на офіційному вебсайті НАЗК та доступний за посиланням.

Більше про конфлікт інтересів можна дізнатися у відповідному розділі Бази знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv/.