Програму держпідтримки аграріїв продовжили до кінця місяця

Дата: 22.11.2022 08:38

Уряд ухвалив рішення про подовження до 30 листопада поточного року терміну реєстрації заяв аграріїв у Державному аграрному реєстрі на отримання державної допомоги.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як зазначається, з 1 вересня 2022 р. затверджено до виплат 13 960 заявок у ДАР, що дозволило розподілити майже 1 млрд грн протягом місяця.

«Кількість бажаючих учасників програми постійно зростає і наразі становить понад 33 тисячі потенційних отримувачів державної підтримки. Відтак, прийняте рішення дозволить більшій кількості сільгосптоваровиробників отримати кошти», — додають у міністерстві.

Кошти, що надаються в межах програм допомоги ЄС на підтримку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, використовуються за напрямами:

• бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 га) для провадження сільськогосподарської діяльності;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Уточнюється, що учасниками програми можуть бути лише ті виробники сільськогосподарської продукції, котрі зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідають її критеріям. Адже розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через ДАР.

«Можливість подання заявок відновиться після того, як набере чинності відповідна постанова. Потенційним заявникам радимо перевіряти інформацію в ДАР», — підкреслили у міністерстві.