Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 07.12.2022 14:14
Кількість переглядів: 105

 

Фото без опису

На Рівненщині сплачено 7,6 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за одинадцять місяців 2022 року до зведеного бюджету країни платники податків Рівненщини перерахували 7 млрд  632  млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 1 млрд  918  млн грн, або на 33,6 % більше показника минулого року.

При цьому близько 79 відсотків з цієї суми, а це  6 млрд грн, надійшло до місцевого бюджету. В порівнянні з надходженнями за аналогічний період минулого року приріст податку на доходи фізичних осіб склав 33,7 відсотка. В абсолютній величині додаткові надходження склали 1 млрд 517 млн гривень.

«Фінансова підтримка нашої держави сприяє наближенню Перемоги! Висловлюємо подяку  сумлінним платникам за розуміння важливості виконання своїх обов'язків в умовах сьогодення та  своєчасну сплату  податкових зобов'язань.» – зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.

 

Понесли витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19? - Маєте право на податкову знижку

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України,  за результатами 2021 та 2022 років до податкової знижки платника податку в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягу з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я, витрати на вакцинування для профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, такого платника податку та членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

Зверніть увагу, що для реалізації права на податкову знижку за витратами, понесеними у 2021 році, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2022 року.

Щодо включення громадян до Реєстру волонтерів

Головне управління ДПС  у Рівненській області повідомляє, що формування та ведення Реєстру волонтерів регламентується  наказом Міністерства фінансів України від 30.10.2014 року № 1089 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил. Облік волонтерів АТО та/або ООС як платників податків здійснюється за місцем проживання, яке внесено до Реєстру.

Волонтер АТО та/або ООС це фізична особа - благодійник (громадянин України або іноземець чи особа без громадянства, яка перебуває в Україні на законних підставах), яка досягла вісімнадцятирічного віку, провадить волонтерську діяльність на добровільній та безоплатній основі, внесена до Реєстру волонтерів згідно з Податковим кодексом України (далі - Кодекс) та Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", надає благодійну допомогу на користь осіб, визначених у підпункті "а" підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу.

Для включення до Реєстру волонтерів фізична особа - благодійник подає до органу ДПС Заяву про включення / внесення змін до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил (ООС), за формою N 1-РВ (додаток 3 до Порядку 1089) (далі - заява) з позначкою "Включення до реєстру" та наступні документи:

-         оригінал та копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, або сторінки паспорта у формі книжечки / зворотного боку паспорта у формі картки, до якої внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, або сторінки паспорта у формі книжечки, до якої внесена відмітка про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або паспорта у формі картки, в якому проставлене слово "відмова", відповідно до яких фізична особа - благодійник обліковується в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків / серією та номером паспорта у формі книжечки або номером паспорта у формі картки (далі - реєстраційний номер облікової картки / серія (за наявності) та номер паспорта);

-      довідки (довідку) про відкриття/закриття рахунка фізичною особою за формою N 4-РВ (додаток 4 до Порядку 1089), що призначений для здійснення благодійної діяльності (крім рахунків, що були закриті до 21 листопада 2013 року).

Документи можуть бути подані особисто, поштою або через уповноважену особу (далі - представник) за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої нотаріально, на проведення відповідних дій (після пред'явлення повертається) та її копії.

При поданні заяви та документів фізична особа - благодійник пред'являє паспортний документ, що посвідчує особу, а у разі подання документів поштою - надає його копію. Іноземці та особи без громадянства додатково пред'являють документ, що підтверджує законність перебування на території України.

У разі подання документів поштою підпис фізичної особи - благодійника на заяві та копія довідки про відкриття/закриття рахунка фізичною особою, що призначений для здійснення благодійної діяльності, мають бути завірені нотаріально.

Фізична особа - благодійник особисто подає документи до будь-якого органу ДПС, поштою або через представника документи подаються до органу ДПС за основним місцем обліку фізичної особи - благодійника.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь