Декларація з сімейним лікарем: що важливо знати
Декларація з сімейним лікарем діє безстроково. Тому не потрібно переукладати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом та педіатром з початку року. Якщо ви вже обрали собі лікаря первинки і підписали з ним декларацію – можете не хвилюватися про її чинність.
Декларація залишиться в силі, допоки ви самостійно не змінили лікаря, або доки лікар не звільниться. Однак про це медзаклад повинен попередити пацієнта.
Якщо ж вирішили змінити лікаря, то розривати декларацію з попереднім не потрібно. У разі підписання нової декларації дані про неї вносяться в електронну систему і стара декларація автоматично анулюється, інформує НСЗУ.
Немає обмежень на укладання нових декларацій. Ви можете змінювати лікаря стільки разів, скільки вважаєте за потрібне – це не заборонено. Водночас саме довготривалі відносини лікаря і пацієнта є корисними для обох: такий лікар знає історію хвороб пацієнта і зможе давати максимально корисні рекомендації. Тому якщо ви вже маєте лікаря чи лікарку, з якими знайшли спільну мову, залишайтеся з ними.
- Детально про те, в яких випадках припиняється дія декларації, можна почитати тут: https://bit.ly/3Hf9QHf
- Як діяти у разі зміни місця проживання – за посиланням https://bit.ly/3eqDzAT
- Що робити, коли сімейний лікар захворів – https://bit.ly/3m68wyo