У місті Березне вшанували жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 10:06

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито під час Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення.

Масовий розстріл євреїв на околиці Березного відбувся 25-28 серпня 1942 року.

За ці чотири дні нацисти знищили майже чотири тисячі євреїв, що становио 80% тогочасного населення Березного.

Сьогодні Березнівський міський голова Руслан Пилипчук та заступник директора Березнівського лісотехнічного фахового коледжу Руслан Мосійчук покладанням квітів до пам'ятного знаку на місці масового розстрілу євреїв Березного та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих жертв Голокосту.

Для увічнення пам'яті єврейської громади в Березному рішенням Березнівської міської ради від 02.12.2022 №809 вулицю Л. Толстого у центрі міста, яка потрапила під дерусифікацію, перейменувано на Староєврейська.