У місті Березне проведено семінар з пасічниками

Дата: 15.02.2023 09:44

14 лютого 2023 року в приміщенні Березнівської міської ради спеціалістами Рівненського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Березнівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Березнівської міської ради проведено семінар з пасічниками та агровиробниками Березнівської, Соснівської та Малинської громад на тему: «Алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів. Попередження та недопущення отруєння бджіл», на якому розглянуто 7 питань, зокрема:

1. Проведення весняного обстеження пасік ветеринарними установами.

2. Порядок відбору зразків підмору та печатного розплоду бджіл та надсилання до акредитованої лабораторії для проведення досліджень на інфекційні та паразитарні захворювання.

3. Порядок реєстрації пасік та організація її обстеження.

4. Послідовність дій у разі виникнення отруєння бджіл.

5. Дотримання сільськогосподарськими підприємствами вимог чинного законодавства при застосуванні пестицидів, в тому числі вимог державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98.

6. Алгоритм взаємодії пасічників, агровиробників та органів місцевої влади під час обробітку полів з метою попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.

7. Стан бджільництва на території громад. Проблемні питання пасічників громад.