Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 27.02.2023 16:37

Декларування – 2023: за перший місяць року жителі Рівненщини вже задекларували 17,7 млн грн доходів

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що впродовж  січня цього року, в рамках кампанії декларування доходів за минулий рік, жителі Рівненщини подали 274 податкових декларацій про майновий стан і доходи. Із загальної кількості декларацій 48 подали громадяни з метою реалізації права на податкову знижку.

В цілому сума задекларованих доходів склала 17,7  млн грн, до сплати нараховано 2 млн 245 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 197 тис грн  військового збору. Сума податкової знижки, яка має бути  повернута громадянам, становить 216 тис гривень.

За результатами поданих декларацій у січні вже надійшло  до бюджету 543,9 тис грн ПДФО та 56,7 тис грн військового збору.

Нагадуємо, що ДПС України запроваджено електронний сервіс в приватній частині «Електронного кабінету» «Податкова декларація про майновий стан і доходи» (ЕК для громадян/Податкова декларація про майновий стан і доходи), який надає можливість заповнення декларації та її надсилання до контролюючого органу в електронному вигляді.

Більше про «Деклараційну кампанію – 2023» - за посиланням http://rv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023

Задекларуйте свої активи до 01.03.2023 року!

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб завершується вже 28 лютого 2023 року.

Запрошуємо громадян скористатись можливістю легалізувати власні активи за пониженими ставками.

Декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Сплачений одноразовий збір у рамках податкової амністії йде до державного бюджету.

Детальніше з порядком одноразового (спеціального) добровільного декларування можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya

Cпособи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО

Законом України від 20 вересня 2019 року №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі(із застосуванням електронних платежів засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтвореннням на дисплеї пристою, на якому встановлений програмний реєстратор рохрахункових операцій QR- коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію  з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).