Кобзарю, знов до тебе я приходжу...

Дата: 09.03.2023 17:15

Щорічно у березні місяці ми вшановуємо пам’ять великого сина українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.  З метою виховання глибокої шани до його творчої спадщини, сприяння формуванню патріотично налаштованої особистості у  закладах  загальної  середньої, дошкільної та позашкільної освіти Березнівської міської ради проведено тематичні заходи, присвячені 209 – річниці з дня народження Великого Кобзаря:

• години спілкування:

«Сторінки життя Великого Кобзаря», «Тарасовими шляхами» (1-4 класи),  «В сім'ї вольній, новій» (7 класи), «Т.Шевченко – поет, письменник, патріот України» (8 класи), «Духовні цінності українців» (9-11 класи);

• книжкові виставки:
  • «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…», «Вогненне слово Кобзаря», «Тарас ШЕВЧЕНКО - це поет та голос душі українського народу», «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»;
  • інтерактивна гра-мандрівка  «Стопами Кобзаря», Як ми знаємо творчість Шевченка»
  • літературні вікторини: «Пізнавальна Шевченкіана», «Наш Кобзар», «Тарас

Шевченко та    Рівненщина», «У світлі слави Кобзаря»;

• флешмоби:

«Весь світ читає Шевченка», «Шевченко вічний, як народ», «Заповіт єднає світ» Тараса Шевченка різними мовами світу», «З іменем Кобзаря в серці»;

• літературний челендж «Читаємо Шевченка»;
  • літературна квест-гра:

«Відомий українець» (5 клас), «На пошуки мовних перлин» (6 клас), «Шевченко знаний і незнаний» (8-9класи); «Наш Шевченко» (10-11 класи);

• усні журнали:

«Поезія вільних», «Тарас Шевченко й народна педагогіка. «Буквар» Т.Г.Шевченка», «Віртуальна зустріч з Т. Шевченком»;

• онлайн – екскурсія «В гостях у Кобзаря»;
  • літературне свято:

«Шевченкові думки переповнюють віки», «Великий Кобзар усіх часів», «Лине пісня Кобзаря»;

• музичний вернісаж «У світі пісень на слова Шевченка».
  • Участь в інтернет-фестивалі учнівської творчості «Мій улюблений твір Т.Г.Шевченка»

До 209-ої річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка школярі взяли участь у І та ІІ етапах обласного огляду-конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», інтернет-фестивалі учнівської творчості «Мій улюблений твір Т.Г.Шевченка», проводили віртуальні подорожі по Шевченківських місцях, а на годинах класного керівника виготовляли лепбуки, кросворди, реалізували проєкти.

Метою проведених заходів є  формування в учнів почуття  патріотизму, національної гідності,  гордості за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу.