Про заборону відвідування хвойних лісів і в’їзду до них транспортних засобів

Дата: 08.05.2023 11:17

Березнівська міська рада доводить до Вашого відома, що головою обласної державної адміністрації – начальником обласної військової адміністрації прийнято розпорядження від 18 квітня 2023 року № 162 «Про заборону заїзду на територію лісового фонду області транспортних засобів та відвідування хвойних лісів протягом пожежонебезпечного періоду у 2023 році».

Протягом пожежонебезпечного періоду заборонено заїзд транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети, та відвідування населенням хвойних лісів при 5-му класі пожежної безпеки за умовами погоди.

Пожежонебезпечний період – це частина року, коли виникають пожежі в природних екосистемах та сільськогосподарських угіддях (з моменту сходження снігового покриву навесні до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву).

З метою запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах, в тому числі лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, торфовищах населенню громади потрібно дотримуватись таких рекомендацій:

- забороняється випалювання стерні, бур’янів, смітників на територіях, що примикають до лісових масивів та категорично забороняється проводити сільськогосподарські пали у пожежонебезпечний період;

- не кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнанні для цієї мети;

- не залишати сміття в лісі, аби запобігти самозайманню;

- не запалюйте вогонь у мангалі чи барбекю біля сухої трави, або гілок;

- звертайте увагу на знаки, що забороняють доступ до зон підвищеного ризику виникнення пожеж;

- не відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки (довготривала засуха, надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Пам'ятайте, що попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!