Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 12.05.2023 12:38
Кількість переглядів: 122

Фото без опису

Не отримали повідомлення-рішення про сплату податку на майно? - Зверніться до податкової служби для проведення звірки

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу громадян, що відповідно до вимог Податкового кодексу України, податкової службою області забезпечується надсилання громадянам податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, транспортного податку  та відповідні платіжні реквізити.

При  цьому податкові повідомлення-рішення  надсилаються платникам за адресами згідно з відомостями з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Якщо у вас відбулись зміни адресних даних, то вам необхідно повідомити контролюючому органу відомості про такі зміни протягом місяця з дня їх виникнення шляхом подання відповідної заяви за формою №5ДР або заяви за формою №5ДРП.  Це передбачено нормами Податкового кодексу України (пункт 70.7 статті 70 Кодексу).

Зверніть увагу, що контролюючий орган має право визначити суми податку на майно за три звітні податкові роки. Тож принцип «незнання законів» не звільняє від сплати податків та діє при визначенні податкових зобов'язань для кожного платника податків в Україні.

Тому, у разі якщо ви, як жителі громади, ідентифікуєте себе як платників податку на нерухоме майно чи земельного податку, але не отримували раніше повідомлень про сплату, вам необхідно  звернутись до податкової служби (Центру обслуговування платників) для проведення звірки та/або отримання консультації.

Також звертаємо увагу, що переглянути інформацію щодо нарахованих до сплати податків на майно можна у Електронному кабінеті платника.

 

Рівненщина: податковими органами області забезпечено погашення понад 41 млн грн податкового боргу

 

За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, станом на 01.05.2023 сума податкового боргу платників Рівненщини до Зведеного бюджету склала 819,5 млн гривень.

З метою забезпечення скорочення податкового боргу податківцями  області у січні-квітні поточного року вжито ряд заходів, в тому числі:

- по 1021 платнику податків складено акти опису майна та зареєстровано податкову заставу в державних реєстрах рухомого та нерухомого майна;

- направлено 67 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових коштів) юридичних осіб на суму 26,3 млн грн, по 58 платниках податків - юридичних особах прийнято рішення керівника контролюючого органу без звернення до суду про стягнення коштів з рахунків такого платника у банках та стягнення коштів за рахунок готівки, стягнуто коштів в погашення податкового боргу з банківських рахунків 1,8 млн гривень, стягнуто коштів за рахунок готівки 113,9 тис грн;

- направлено 7 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржника на суму 3,1  млн грн, передано на біржу для реалізації заставленого майна на суму 518,8 тис гривень;

- направлено 279 позовів до суду щодо звернення стягнення податкового боргу з фізичних осіб на суму 9,7 млн грн, забезпечено надходження в рахунок погашення податкового боргу 4,6 млн грн, в т.ч. стягнуто за виконавчими документами  органами ДВС – 1,4 млн гривень.

В результаті цих та інших заходів з початку року погашення податкового боргу живими коштами склало 41,1 млн грн (стягнення грошових коштів інкасовими дорученнями, сплата розстрочених податків та самостійне погашення боргу, інше).

Звертаємо увагу платників, що в умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперервне виконання бюджетів усіх рівнів. Адже посилення економічної стійкості держави напряму впливає на її здатність ефективно протистояти агресору. Тому, звертаємось до платників податків: контролюйте стан своїх розрахунків з бюджетом, вчасно сплачуйте передбачені законодавством  податки і збори, а у випадку виникнення податкового боргу, здійсніть заходи щодо його погашення.

 

Терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується: 

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 371 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2022 року за № 1484/38820, зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2022 № 412 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 листопада 2022 року № 371», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 грудня 2022 року за № 1537/38873, затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

  • передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (у додатках 1 та 2);
  • декларацію доповнено інформацією щодо: адреси місць розташування об'єктів оподаткування (колонка 4 розділу І у додатках 1 та 2); строку користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20 –21 розділу І додатка 1, колонки 19 – 20 розділу І додатка 2); деталізації нарахованих до збільшення сум податкового зобов'язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України (рядки 5.1, 5.2 розділу ІІ у додатках 1 та 2).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь