Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 28.06.2023 15:01
Кількість переглядів: 120

 

Фото без опису

 

Місцеві бюджети Рівненщині отримали 9,7 мільйона гривень за право торгівлі підакцизними товарами

 

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській  області, за п'ять  місяців 2023 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб'єкти господарювання сплатили 9  млн 691 тис грн плати за ліцензії.

Із загальної суми надходжень найбільше сплачено за отримані ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок (8,2 млн грн),  та оптової торгівлі алкоголем і тютюном (0,6 млн  грн).

Податкова служба області нагадує, що наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої  підакцизної продукції оптом та у роздріб.  ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров'ю споживачів. Окрім того, безліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.

Споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар. На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов'язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка, - звертають увагу в податковій службі.

 

Запитували – відповідаємо: чи може ФОП - платник єдиного надавати нерухоме майно в оренду як фізична особа? 

 

Згідно з п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів.

Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб'єктами господарювання.
Отже, фізичні особи – підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

 

Майже 613 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини

 

Упродовж п'яти місяців цього року платники податків Рівненщини сплатили до зведеного бюджету України 612,9  млн грн податку на прибуток підприємств. Ця сума на 346,85 млн грн перевищує надходження січня – травня 2022 року. Про  повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.

При цьому із загальної суми надходжень податку на прибуток з – 551,3 млн грн перераховано до державного бюджету, 61,6 млн грн – надійшло до місцевих бюджетів.  

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що податком на прибуток підприємств оподатковується прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України. 

Суб'єкту господарювання на замітку: які дії необхідно здійснити перед  початком використання КОРО і РК та її закінченням
        

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників, що  згідно з п. 4 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), перед початком використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на її титульній сторінці слід зазначити дату початку використання. Записи в КОРО мають виконуватися кульковою ручкою з пастою темного кольору.

Після закінчення використання КОРО на її титульній сторінці необхідно зазначити дату закінчення. У разі відсутності у суб'єкта господарювання бухгалтерії до останньої сторінки КОРО підклеюються акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операції суми розрахунку (п. 11 глави 4 розд. II Порядку).
Відповідно до п. 1 глави 2 розд. IIІ Порядку перед початком використання розрахункової книжки на її реєстраційній сторінці необхідно зазначити дату початку використання.
Після використання всіх розрахункових квитанцій на реєстраційній сторінці розрахункової книжки необхідно зазначити дату її закінчення та загальну суму розрахунків за всіма розрахунковими квитанціями, що є в розрахунковій книжці (п. 9 глави 2 розд. IIІ Порядку № 547).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь