Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 29.06.2023 14:03
Кількість переглядів: 73

 

Фото без опису

Природні багатства Рівненщини  додали бюджету майже 82 мільйони гривень рентної плати 

За підсумками п'яти місяців 2023 року суб'єкти господарювання Рівненської області спрямували до бюджету 81,6 мільйона гривень рентної плати за користування надрами.   

Найбільша сума надходжень – 36,9 мільйона гривень, - це сплачена до бюджету рента плата за користування надрами. Ще 26 мільйонів гривень отримано від використання водних ресурсів краю та 18,7 мільйона гривень склали надходження ренти за користування лісовими ресурсами. 

У Головному управління ДПС у Рівненській області нагадують, що користувачі надр зобов'язані дотримуватися вимог податкового законодавства, оскільки використовують природні багатства з комерційною метою. Адже ефективна протидія ворогу та виконання державою соціальних зобов'язань залежать від податкової дисципліни кожного платника.

 

Податковий календар на 30 червня 2023 року

Останній день подання

розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за податковий (звітний) 2022 рік.

Останній день сплати

єдиного податку платниками 3 групи, які використовують особливості оподаткування у розмірі 2% доходу, за результатами декларацій, поданих за травень 2023 р.;

рентної плати за травень 2023 р. за:

- користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- користування радіочастотним ресурсом України;

- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за травень 2023 р.;

ПДФО від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді, за травень 2023 р.:

- процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

- процентів на вклади члена кредитної спілки;

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2023 р.;

ПДВ за травень 2023 р.;

акцизного податку за травень 2023 р.;

частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за 2022 рік;

авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за червень 2023 р.

 

 

Власники елітних автівок сплатили до місцевих бюджетів Рівненщини 636 тис грн

За п'ять місяців поточного року до місцевих бюджетів Рівненщини сплачено 636 тис гривень транспортного податку. Як повідомили в  Головному управлінні ДПС у Рівненській області, надходження від власників елітних авто - юридичних осіб склали 458 тис грн, від фізичних осіб та громадян -  178 тис гривень.

Нагадаємо, транспортний податок сплачується за легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) із середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня кожного року.

Перелік автівок, які підлягають оподаткуванню, розміщений на сайті Міністерства економіки України за посиланням: 

http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA.

 

Громадяни - платники податку на нерухоме майно можуть провести звірку щодо об'єктів оподаткування

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи, які мають у власності квартири, будинки, об'єкти нежитлової нерухомості, земельні ділянки є платниками податку за таке майно.

Нарахування відповідних податків здійснюють органи податкової служби. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити  надсилаються  платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Обов'язок щодо сплати податку виникає у громадян протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

Громадянам треба слідкувати за правильністю та вчасністю здійснення нарахування податку на нерухоме майно, бо навіть якщо контролюючий орган не надіслав ППР, сплата податку не відміняється.   Відповідно до вимог Податкового кодексу фахівці податкової служби мають право нарахувати відповідний податок з урахуванням строків давності, тобто за останні три роки.

У разі якщо платник виявив розбіжності між даними, зазначеними в повідомленні – рішенні та даними, зазначеними в документах на право власності на об'єкт, що підлягає оподаткуванню, він може звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для проведення звірки.

Для цього громадянину необхідно пред'явити оригінали документів, які підтверджують його право власності на відповідний об'єкт. Якщо розбіжності будуть підтверджені, то контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове повідомлення - рішення. Попереднє повідомлення - рішення вважається скасованим. Громадянин може провести таку звірку протягом 60 днів з дня отримання повідомлення - рішення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня.

Важливо! Якщо у громадян відбулись зміни в реєстраційних даних, зокрема  місця проживання, то вони зобов'язані протягом місяця проінформувати про це орган фіскальної служби. Для цього необхідно подати до ДПІ за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР. Для чого це потрібно? Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, а саме, земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку. Відповідно, вони зможуть своєчасно виконати свій обов'язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни сплати та уникнути фінансових санкцій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь