Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 18.09.2023 08:31

Місцеві бюджети громад Рівненщини отримали майже 455 мільйонів гривень плати за землю

За вісім місяців поточного року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 454,8 млн грн плати за землю. Цей показник збільшився на 129,4 млн грн порівняно з надходженнями січня-серпня  2022 року.

Найбільшу суму земельного податку і орендної плати  сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи: вони перерахували до бюджетів громад 366,9 млн грн, а це – плюс  76,9 млн грн до 2022 року.

Фізичні особи поповнили скарбниці громад, перерахувавши 87,9 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 52,5 млн грн перевищує відповідні показники минулого року.

Головне управління ДПС у Рівненській області звертається до платників податків з проханням виконувати свої податкові зобов'язання зі сплати майнових податків своєчасно.

Окрім поточних платежів, громадянам варто  подбати про сплату заборгованих у минулі роки сум земельного податку та податку на нерухомість, - нагадують у податковій службі.

Звертаємо увагу, що платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків з бюджетом через Електронний кабінет. Щоб стати користувачем електронних сервісів ДПС треба отримати електронний цифровий підпис, зареєструватися на вебпорталі ДПС і в будь-який зручний час переглядати інформацію щодо нарахування та сплати податків із персонального комп'ютера чи гаджета.

Інформацію щодо нарахованих податкових зобов'язань також можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.

Державна підтримка бізнесу в питаннях фіскалізації розрахункових операцій

Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

Функціональні можливості ПРРО від ДПС:

• відкриття/закриття/автозакриття зміни;
  • формування, реєстрація, видача чеків;
  • додавання товарів/послуг у чек з номенклатури або вручну;
  • друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери;
  • ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних);
  • ведення довідника ставок податків;
  • використання сканера штрихкодів;
  • додавання штрихкоду марки акцизного податку;
  • різні форми розрахунку (готівкова/безготівкова/комбінована);
  • оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек;
  • формування та перегляд X-звіту, Z-звіту;
  • відправка Z-звіту до фіскального сервера;
  • перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС тут.

Інформаційні матеріали щодо ПРРО тут.

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007. Телефон «гарячої лінії» ГУ ДПС у Рівненській області (0362)692-628.

Звертаємо увагу, що суб'єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Як розрахувати граничний обсяг доходу для подальшого перебування на єдиному податку  3 групи (3 або 5 відсотків) після припинення дії  спрощеної системи з особливостями оподаткування

У 2023 році граничний обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5 відсотків визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував спрощену систему з особливостями оподаткування.

Наприклад, якщо з 01 січня по 31 липня 2023 року суб'єкт господарювання застосовував спрощену систему з особливостями оподаткування та з 01 серпня повернувся на сплату єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5 відсотків, граничний обсяг доходу для такого платника на 5 місяців до кінця 2023 року становитиме 3 257 875 гривень. Розрахунок граничного обсягу доходу на 2023 рік: 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати, визначеної на 1 січня 2023 року * 6 700 грн = 7 818 900 грн. Розрахунок граничного обсягу доходу на 5 місяців до кінця 2023 року: (7 818 900 грн / 12 місяців) * 5 місяців = 3 257 875 грн.

Довідково: Інформаційний лист № 4/2023: «Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу. Ознайомитись з інформаційним листом можна тут.

З повагою,

відділ інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Рівненській області

(0362) 69-25-52

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.

ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine

ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne