Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 06.10.2023 10:13
Кількість переглядів: 76

 

Фото без опису

На підтримку обороноздатності держави платники Рівненщини перерахували понад пів мільярда  гривень військового збору

Протягом січня – вересня 2023 року платники податків Рівненщини сплатили до Державного бюджету України понад 543 млн грн військового збору. Такий показник на 14,5 відсотка перевищує надходження за відповідний період минулого року. У грошовому еквіваленті цей приріст становить 68,7 млн грн додаткових коштів, які надійшли до бюджету. 

Як повідомляють у податковій службі області, позитивна динаміка надходжень по військовому збору, в першу чергу, є результатом свідомого ставлення платників щодо обов'язку сплати податків та проведення заходів, спрямованих на легалізацію трудових відносин.

Кожен має пам'ятати:  в умовах повномасштабної війни, коли всі зусилля держави спрямовані на наближення перемоги, незадекларована праця завдає невиправної шкоди обороноздатності країни.

 

Про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати платежів до бюджету та фондів соціального страхування

Головне    управління   ДПС   у  Рівненській області нагадує платникам податків,  що юридичні особи, фізичні особи – підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежів та єдиного внеску заповнюють у платіжній інструкції всі обов'язкові реквізити.

Перелік обов'язкових реквізитів платіжної інструкції, які  заповнюються платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року  № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення  авансових  платежів (передоплати),  грошової   застави,  а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року № 148 (далі – Порядок № 148).

Звертаємо увагу на особливостях заповнення 3-х реквізитів платіжної інструкції: «Призначення платежу»; «Код платника»; «Код фактичного платника».

Так, реквізит «Призначення платежу» заповнюється згідно з прикладами, наведеними у Порядку № 148.

Обов'язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують  податки,  збори,  інші  платежі  та  єдиний   внесок. Юридичні особи  у  реквізиті  «Код  платника»  зазначають  код   ЄДРПОУ,  фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер.

Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється в наступних випадках:

1)    юридичними особами:

у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва.

При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» – код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;

2)    громадянами:

у разі, якщо громадяни сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно- апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг.

При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.

 

Безоплатне ПРРО від ДПС допоможе підприємцям виконати вимоги щодо фіскалізації розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що на сьогодні, у зв'язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», припинили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій, встановлені пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Тож з 01.10.2023 року суб'єкти господарювання при наданні послуг зобов'язані проводити розрахунки за них через РРО/ПРРО та надавати споживачам таких послуг розрахункові документи встановленої форми та змісту.

Звертаємо увагу, що створюючи  бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій, Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного програмного РРО.

ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

На вебпорталі ДПС України розміщені:

- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Android та iOS) (*.pdf та *.docx)

- Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB-версія) (*.pdf та *.docx)

- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Windows) (*.pdf та *.docx)

З керівництвом користувача безкоштовного ПРРО можна ознайомитися  за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС тут.

Інформаційні матеріали щодо ПРРО тут.

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Сподіваємось,  на високий рівень правової свідомості суб'єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов'язків платника податків України. Пам'ятайте, що  добровільне виконання вимог законодавства у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг, вбереже підприємців від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

 

Комунікаційна платформа ГУ ДПС у Рівненській області: rv.ikc@tax.gov.ua

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь