Про ліквідацію пожежі на торф’яному полі поблизу с. Зірне
Здебільшого, загоряння у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж.
Так 13 жовтня 2023 року на пункт зв’язку 9 державної пожежно-рятувальної частини 7 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області надійшло повідомлення про пожежу на торф’яному полі поблизу с. Зірне. На місце пожежі було направлено черговий караул державної пожежної частини розташованої у м. Березне.
Враховуючи те, що останнім часом була суха погода пожежа швидко поширювалася по торф’яному полі. З метою недопущення поширення пожежі та її переходу у глибину торф’яного поля, керівником гасіння пожежі прийнято рішення про залучення додаткових сил та засобів.
На гасіння масштабної пожежі були залучені державні пожежно-рятувальні підрозділи, місцева пожежна команда с. Балашівка Березнівської міської ради та населення. Всього залучалося: 3 одиниці автомобільної пожежної техніки, 7 мотопомп, 1 трактор з відвалом, 18 рятувальників та 7 осіб цивільного населення.
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу на торф’яному полі. Але дана пожежа завдала значних матеріальних збитків як для громади, так і для екосистеми нашого регіону.
Напередодні виникнення пожежі у даному районі виявлено особу, яка здійснювала випалювання сухої рослинності. На дану особу було складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 3060 грн.
Найкращим способом боротьби з торф’яними пожежами вважається запобігання їм.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі в природних екосистемах. Не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку.
Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.
За самовільне випалювання сухої рослинності передбачена, як адміністративну, так і кримінальна відповідальність.
Згідно зі статтею 77-1 КУпАП за самовільний підпал трави передбачений штраф:
- для громадян від 3060 гривень до 6120 гривень;
- для посадових осіб – від 15 300 гривень до 21 420 гривень.
У межах об’єктів заповідного фонду:
- для громадян – від 6 120 гривень до 12 240 гривень;
- для посадових осіб від 21 420 гривень до 30 600 гривень.
За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до статті 77 КУпАП:
- для громадян – від 1 530 гривень до 4 590 гривень;
- посадові особи – від 4 590 гривень до 15 300 гривень.
Якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу штраф:
- для громадян – від 4 590 гривень до 15 300 гривень;
- для посадових осіб – від 10 710 гривень до 30 600 гривень.
Стали свідками навмисного підпалу — одразу телефонуйте рятувальникам або до поліції.