У Березнівському економіко-гуманітарному ліцеї відкрили меморіальну дошку захиснику України Юрію Фурсяку

Дата: 26.10.2023 15:20

Сьогодні, 26 жовтня, на території Березнівського економіко-гуманітарного ліцею відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки захиснику, який з 5 по 11 клас навчався в цьому ж навчальному закладі і віддав своє життя у російсько-українській війні за свободу, незалежність та територіальну цілісність України – Юрію Фурсяку.

Народився Юрій в 1996 році в селі Городище.

До навчання в Березнівському економіко-гуманітарному ліцеї з першого по четвертий клас навчався у Березнівській початковій школі.

Однокласники та вчителі запам’ятали нашого воїна як доброго, працьовитого, веселого хлопчину, а головне – патріота своєї країни.

У школі дуже захоплювався історією, добре володів англійською мовою. Брав участь в районних та обласних олімпіадах, виборюючи призові місця. Був постійним учасником в історичних конкурсах та турнірах.

Юрій багато читав, був обізнаний у музиці й у мистецтві. Вправно грав на бас-гітарі.

З 2013 по 2017 навчався у Волинському державному університеті імені Лесі Українки на факультеті філології.

На початку повномасштабного вторгнення Юрій був за кордоном, але відразу повернувся до України та пішов добровольцем на фронт захищати нашу Батьківщину.

Юрій загинув 26 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання у Донецькій області. Похований у селі Городище.

Побратими згадують Юру як світлу та добру людину. Його невичерпний патріотизм, відданість справі, непохитний бойовий дух назавжди залишаться яскравим прикладом для майбутніх поколінь.

На урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки Юрію Фурсяку були присутні рідні, друзі та однокласники загиблого, педагоги та учні закладу, місцева влада, військові.

Зі словами скорботи, вдячності та шани до присутніх звернулися міський голова Пилипчук Руслан Петрович, мати Героя - Фурсяк Людмила Володимирівна.

Почесне право відкрити меморіальну дошку захиснику України Фурсяку Юрію Миколайовичу надано рідним Юрія.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Березне отець Назарій освятив дошку, а також відслужив панахиду за загиблим.

Рідні, військові побратими та близькі люди нашого Героя, міський голова Руслан Пилипчук, небайдужі березнівчани та жителі села Городище поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували хвилиною мовчання його пам’ять.

Вічна пам’ять Герою-захиснику, який віддав своє життя за світле майбутнє України!