Безпека на дорозі в зимовий період

Дата: 29.11.2023 11:44

Поради для водіїв та пішоходів

В Україні засніжило. Тому наша публікація – про безпеку на дорозі в зимовий період.

Особливо уважними на дорозі взимку потрібно бути водіям та пішоходам. Адже на засніжених і слизьких дорогах водії та пішоходи схильні переоцінювати свої можливості. І це часто призводить до ДТП і травмування пішоходів.

Пішоходи, пам’ятайте!

• Рухаючись тротуаром, не поспішайте і не біжіть, інакше можете послизнутися.
  • Ніколи не ковзайте по дорозі, щоб не зіткнутися з іншими людьми, які рухаються поруч.
  • Не йдіть біля краю тротуару, щоб уникнути наїзду некерованого автомобіля.
  • Будьте особливо уважні, переходячи дорогу. Переходьте лише на перехрестях і уважно дивіться, щоб поруч не було машин.
  • Не перебігайте вулицю, навіть якщо немає руху, оскільки бігати по слизькій поверхні особливо небезпечно.
  • Очікуючи громадський транспорт, ніколи не стійте на узбіччі дороги чи на тротуару, тому що ви можете послизнутися або хтось може випадково штовхнути вас.
  • Будьте вкрай обережні, коли обходите транспортні засоби, коли видимість обмежена або недостатня. Не варто закривати собі огляд капюшоном.

Водії транспортних засобів, пам’ятайте!

Головне правило під час руху взимку — дотримання безпечної дистанції між транспортними засобами.

Дистанція між транспортними засобами на сухих дорогах має становити не менше 3 метрів, а на слизьких, засніжених та під час ожеледі ця цифра збільшується в рази.

Безпечна дистанція між автомобілями – 3-4 кузова.

Крім того, взимку слідкуйте за паркуванням автомобіля подалі від будинку, щоб уникнути пошкоджень від бурульок.

Ні в якому разі не паркуйте автомобіль на узбіччі, щоб не заважати снігоприбиральній техніці.

Основні правила зимової їзди

1. На початку осені та зими не забувайте вчасно замінювати літню гуму на зимову, а перед виїздом ретельно очищайте автомобіль від снігу, оскільки сніг на кузові автомобіля спотворює його тривимірний ефект.
  2. Перевірте, чи є в багажнику автомобіля трос, лопата.
  3. Під час руху не гальмуйте різко на слизькій дорозі, оскільки може стати важко керувати автомобілем.
  4. Якщо система блокування коліс закінчила працювати, вам слід негайно відпустити педаль і знизити швидкість, часто й періодично натискаючи на гальма, не роблячи різких маневрів.
  5. Намагайтеся не обганяти, особливо якщо на лівій смузі сніг, ожеледь або сльота.