29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 29.01.2024 10:00

Щороку 29 січня ми вшановуємо подвиг молодих патріотів, які 106 років тому поклали свої життя на вівтар жертовності заради свободи і незалежності України.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів, що дало змогу представникам Української Народної Республіки (УНР) підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу. Він означав визнання самостійної УНР суб’єктом міжнародних відносин.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут посів гідне місце в пантеоні національної слави. Сміливість і мужність українських хлопців – студентів, гімназистів, дітей селян, робітників – зробила їх прикладом для майбутніх поколінь оборонців України. Так, під час повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави саме молоді люди стали одними з перших, хто, навіть не маючи бойового досвіду, взяв до рук зброю, щоб дати гідну відсіч цинічному агресору та захистити майбутнє рідної країни.

Пам'ятаймо про Героїв Крут, про усіх, хто в різні часи боровся за свою землю і за становлення української державності.

Цінуємо подвиг кожного. Шануємо наших захисників та захисниць, хто сьогодні боронить Українську державу.

Слава Україні та її Героям!