У Березнівській громаді вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2024 14:30

Сьогодні, 15 лютого, минає 35 років з дня виведення військ з Афганістану. Через горнило Афганської війни, яка тривала 9 років, пройшло 160 тисяч українців. Додому не повернулися 3360 наших співвітчизників, які, на жаль, змушені були воювати на чужій землі, за чужі ідеї та інтереси. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Факт, що нинішня Україна стала жертвою російської агресії, спонукає до переосмислення подій сорокалітньої давності. Війна в Афганістані 1979-1989 років – військова агресія з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали щонайменше пів мільйона мирних жителів цієї країни. Також це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії (часто 18-20-річних хлопців), яких без згоди та відповідного військового вишколу відправляли на війну. На совісті керівництва СРСР загибель, поранення, хвороби та зламані долі тисяч цих людей.

Сьогодні, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, голова Березнівської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів –інтернаціоналістів) Іван Попач і його побратими відвідали в населених пунктах Березнівської територіальної громади могили полеглих воїнів-афганців, поклали на них квіти пам’яті та шани.

Опісля пам’ятні заходи продовжились у місті Березне біля меморіалу полеглим землякам – афганцям. Там ветерани Афганістану разом з Березнівським міським головою Русланом Пилипчуком поклали квіти до обеліска і пам’ятних плит загиблим землякам афганцям.

Священослужителі спільно з церковним хором відслужили молебень за упокій душ полеглих воїнів.