Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Члени ВЛК, ЛКК, МСЕК, ЛЛК: які декларації слід подати новим декларантам

Дата: 16.02.2024 14:05
Кількість переглядів: 102

 

Фото без опису

Законом про відновлення декларування розширено перелік декларантів. Йдеться про осіб (як правило, лікарів), які входять до складу військово-лікарських комісій (ВЛК), лікарсько-консультативних комісій (ЛКК), лікарсько-льотних комісій (ЛЛК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). 

Такі зміни Верховна Рада України внесла через високий рівень корупційних ризиків у діяльності таких комісій, зумовлений, у тому числі збільшенням актуальності їх роботи через воєнний стан. Ще в жовтні 2023 року НАЗК повідомляло про цей факт та інформувало Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство оборони України про вищезазначені зміни.

Кампанія декларування за 2023 рік завершується уже за півтора місяці – 31 березня 2024 року. Наголошуємо, що не варто відкладати заповнення декларації на останній день.

Нагадаємо, подавати декларації в Реєстр декларацій мають:

 • особовий склад штатних ВЛК (пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);
 • голови та члени ЛКК і МСЕК, а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих ВЛК  і ЛЛК, які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

! Звертаємо увагу, що декларантами є всі вказані  категорії суб’єктів незалежно від того, в якій сфері (державній, приватній чи комунальній) такі комісії функціонують. 

Вид декларації залежить від того, коли та в яку комісію декларанти були включені:

 1. Подання декларацій особами, які станом на 11.10.2023 включно вже перебували у складі відповідних комісій. Особам, які до набрання чинності Законом № 3384-ІХ вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій (пп.”г” п. 1, пп. “ґ” п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону), слід подати лише щорічну декларацію з позначкою “я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування” за 2023 рік до 31.03.2024 включно.
 1. Подання декларацій особами, які будуть  включені до відповідних комісій в період з 01.01.2024 до 31.03.2024

2.1. Особам, призначеним до особового складу штатних ВЛК (пп. “г” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону), слід подати:

 • декларацію кандидата на посаду за 2023 рік (до призначення на посаду);
 • щорічну декларацію з позначкою “я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування” за 2023 рік - до 31.03.2024 включно.

2.2. Особам, включеним до складу ЛКК і МСЕК, позаштатних постійно діючих ВЛК і ЛЛК (пп. “ґ” п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону), слід подати:

 • декларацію кандидата на посаду за 2023 рік - протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії;
 • щорічну декларацію з позначкою “я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування” за 2023 рік -  до 31.03.2024 включно.

! Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рікдекларація кандидата на посаду за цей період не подається.

Закликаємо нових декларантів подати свої декларації вчасно та без помилок. Тому заздалегідь підготуйтеся. Кілька порад:

 • скористайтеся спеціальною функцією «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій, яка може полегшити пошук даних та допоможе уникнути помилок. Функція дозволяє дізнатися інформацію про об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва та транспортні засоби, які належать або належали декларанту або які він успадкував, а також наявні обтяження, відомості про які є в реєстрах. Наразі є деякі обмеження, пов’язані з формуванням довідки за 2023 рік, детальніше тут;
 • ознайомтеся з роз’ясненнями стосовно декларування у Базі знань НАЗК;
 • отримайте додаткову консультацію у антикорупційного уповноваженого в установі, де ви працюєте;
 • зверніться до контакт-центру НАЗК за телефоном: (044) 200-06-94;
 • якщо ж у вас виникнуть технічні питання щодо роботи з Реєстром декларацій, то відповіді на них розміщені за посиланням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь