Дата: 23.05.2024 17:23

«Управління сферою освіти в територіальних громадах. Фінансова автономія закладів освіти» - з такою темою 23 травня 2024 року у Березнівській громаді відбувся візит з обміну досвідом за участю представників окремих громад Волинської, Львівської та Тернопільської областей.

Захід організовано командою Рівненського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» під керівництвом Руслана Сивого.

Акцентом візиту на Березнівщину стала презентація нашого досвіду щодо фінансової автономії закладів освіти. У рамках даного проєкту гості, які прибули у нашу громаду, до цього вже ознайомилися з системою управління в частині фінансування закладів освіти Малолюбашанської та Зорянської територіальних громад Рівненської області, які практикують централізацію фінансового забезпечення освітньої сфери.

Березнівський міський голова Руслан Пилипчук презентував нашу громаду, ознайомив з її можливостями, перевагами та проблемними питаннями.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Анатолій Гудько поділився досвідом щодо організації діяльності очолюваного відділу та його взаємодією з навчальними закладами.

Доступно та змістовно про роль бухгалтера у кожному навчальному закладі, про «плюси та мінуси» для бюджету громади запровадженої у нас системи фінансової автономії ознайомила начальниця фінансового управління міської ради Наталія Гайдук.

Також, делегація наочно ознайомилася з діяльністю окремих закладів освіти нашої громади, мала можливість безпосередньо поспілкуватися з їх керівникам.

Яскраві емоції у наших гостей залишили відвідини комунального закладу «Будинок дитячої та юнацької творчості» та закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №4 "Дивосвіт" міста Березне.

З досвідом організації закупівельних процедур ознайомилися у Зірненському ліцеї.

Щодо переваг власної бухгалтерії говорили у Березнівському ліцеї №2, на базі якого і відбулося підсумкове засідання.

Важливість організації таких заходів полягає у наочному досвіді, можливістю обрання системи для громад у залежності від їх територій та кількості закладів освіти. В умовах сьогодення всі органи місцевого самоврядування намагаються віднайти оптимальну модель у співвідношенні «якість управління-ефективне використання бюджетних коштів».

«Щиро сподіваємося, що наші гості візьмуть з Березнівщини не тільки раціональне зерно для своїх громад, а й позитивні враження від перебування на наших теренах» - зазначив Березнівський міський голова Руслан Пилипчук.

Дякуємо Рівненському регіональному офісу «U-LEAD з Європою» за можливість обмінятися досвідом з громадами сусідніх областей.